٧ FATAWA | fatwy

„Niewinność Muzułmanów”… jak muzułmanie powinni się zachować w związku z tym filmem?

Szeich Sâlih bin Fawzân al-Fawzân
źródło: http://youtu.be/mHs4zyCVXN4

Pytanie: Co może Szeich doradzić, w związku z ostatnnim filmem który przedstawia Proroka Muhammada w sposób poniżający?

Odpowiedź: Należy zachować spokój, i nie potępiać go w ten sposób, poprzez demonstracje, krzywdzenie niewinnych osób i niszczenie (budynków itd.). To nie jest dozwolone. Obowiązkiem jest aby uczeni wzięli na siebie tą odpowiedzialność odpierając krytykę. Uczeni mają to potępiać, a nie laicy.

Oni (niewierni) chcą jedynie zakłócić nasz spokój i nas sprowokować. Taki mają cel. Chcą abyśmy zaczęli walczyć między sobą. Żołnierze chronią (ambasad itp.) a inni (muzułmanie) je atakują. Ludzie zaczynają ze sobą walczyć, giną i cierpią. Taki jest ich cel.

Uspokójcie się! Uspokójcie się! Niech Uczeni odpierają tego typu bzdury. Albo w ogóle nie odpowiadać (na tego typu prowokacje). Bałwochwalcy przezywali Wysłannika (sallâ Allâhu ´alayhi wa sallam). Nazywali go czarnoksiężnikiem, czarodziejem, kłamcą, mimo to Allah nakazał mu by uzbroił się w cierplowość. Muzułmanie nie demonstorowali w Mekce. Nie niszczyli domów bałwochwalców. Nie zabijali.

Należy uzbroić się w cierpliwość i zachować spokój, aż Allah da nam wyjście z tej sytuacji. Obwiązkiem jest zachowanie spokoju. Szczególnie dziś, gdzie w krajch muzułmańskich jest tyle klęsk i zła. Obowiązkiem jest zachowanie spokoju. Laicy niech się w tej kwestii nie wypowiadają. Nie mają wiedzy. To przystaje tylko uczonym.